امنیت شبکه  و وب

رشته  امنیت از مهمترین و جذابترین زیر شاخه های آی تی است که با گذشت زمان و پی بردن به اهمیت و لزوم امن سازی زیرساختهای تکنولوژیکی روز به روز علاقه مندان فراوانی را به خود جذب می نماید. در این میان امنیت شبکه و  زیرساختهای ارتباطی آن و امنیت وب از مهمترین بخشهایی است که موسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی باید توجه خاصی را به آن مبذول نمایند. مسلما عدم توجه به امنیت ساختار شبکه  و سامانه های وب میتواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

از این رو آموزش و تربیت متخصصین امنیت شبکه و وب که دانش و تسلط عمیق بر معماری و ساختار شبکه های با سیم و بی سیم و نحوه عملکرد سامانه ها اینترنتی داشته و در عین حال به روشهای نفوذ و عبور از مکانیزمهای دفاعی (Offensive and Defense Evasion) به جهت کشف آسیب پذیری ها و ایمن سازی آنها تسلط داشته باشند برای تمام موسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی که خواهان حفظ امنیت و پایداری سیستم ها با اتکا به نیروی درون سازمانی خود هستند ضروری است.شرکت ایمن داده تحلیلگران هوشمند آروند با اتکا به بیش از یک دهه تحقیق و فعالیت اعضای خود در زمینه امنیت با توجه به نیازهای آموزشی مشتریان محترم آمادگی برگزاری دوره های آموزشی ذیل را منطبق بر سر فصلهای دوره های بین المللی را دارا است:

جرم شناسی

با توجه به افزایش اعمال مجرمانه در سیستم های رایانه ای و فضای مجازی و سایبری و پیچیدگی اینگونه جرایم تربیت و آموزش نیروهای متخصص و زبده در بخشهای مختلف گرایش جرم شناسی (Forensic) از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اهمیت این آموزشها شرکت ایمن داده تحلیلگران هوشمند آروند با بهره گیری از تیم متخصص خود آمادگی ارائه انواع دوره های ذیل را دارا است:

  • دوره آموزشی Certified Security Analyst شرکت EC-Council  
  • دوره آموزشی Computer Hacking Forensic Investigator شرکت EC-Council  
  • دوره های آموزشی FOR500, FOR508, FOR518, FOR526, FOR572, FOR585 شرکت SANS

برنامه نویسی امنیتی

بدون شک موفقیت و پیشرفت در هر کدام  از زیر شاخه های امنیت بدون آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مرتبط با آن رشته و زبانهایی که امکان ساخت و بهره برداری ابزارهای امنیتی مختلف را در کوتاهترین زمان به متخصص امنیت میدهد خصوصا زبانهای اسکریپت نویسی همانند پایتون غیرممکن خواهد بود.

از سوی دیگر قطعا اتکا صد در صدی به نرم افزارهای آماده و عدم آشنایی دقیق با نحوه کارکرد و ساخت ابزارهای مختلف که در بخشهای مختلف تست و آنالیز امنیتی مورد استفاده قرار میگیرند باعث عدم پیشرفت و تسلط متخصص امنیت میگردد.

از اینرو شرکت ایمن داده تحلیلگران هوشمند آروند با بهره گیری از متخصصین خود آمادگی برگزاری دوره های  آشنایی با زبانهای برنامه نویسی وب (HTML, JavaScript, PHP) برای متخصصین امنیت شبکه و وب و دوره فشرده برنامه نویسی پایتون  (Python for Pentesting)برای ساخت ابزارهای تست نفوذ را برای کارکنان سازمانها و شرکت های دولتی و خصوصی مختلف را دارا است.

مهندسی اجتماعی

 با توجه به افزایش روز افزون جرایم و کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری که غالبا با استفاده از روشهای مهندسی اجتماعی صورت میگیرد و با توجه به اهمیت آشنایی کارکنان با روشهای مهندسی اجتماعی و روشهای مقابله با آنها شرکت ایمن داده تحلیلگران هوشمند آروند آماده برگزاری کلاسهای آشنایی با روشهای مهندسی اجتماعی و روشهای مقابله با آنها که منطبق بر سر فصلهای دوره SEC567: Social Engineering for Penetration Testers شرکت معتبر SANS است برای سازمانها و شرکت های دولتی و خصوصی را دارا است.